Коли держслужбовці отримуватимуть на третину вищу зарплату

Артур Корсунь
неділя, 22 Вересень 2019, 11:00
0

Концепція реформування оплати державних службовців передбачає збільшення їхніх заробітних плат  на 30%.

“Нацагентством підготовлена ​​концепція реформування оплати праці, яка буде виноситися на розгляд Кабінету Міністрів. Вона передбачає подальше збільшення посадового окладу, ліквідацію всіх додаткових надбавок та інших речей, обмеження премій у 30%. З надбавок залишається тільки “за вислугу років”, що дозволяє утримувати людей на державній службі”, – повідомив голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко.

Він додав, що мінімальний посадовий оклад держслужбовця має становитиме три прожиткові мінімуми.

Станом на 1 вересня 2019 року вартісна оцінка споживчого кошика, що містить мінімальні набори продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг, необхідних для збереження здоров’я людини і забезпечення її життєдіяльності (прожитковий мінімум), становить 1936 грн.

Як писали “Кадри”, оплата праці держслужбовця складається з посадового окладу, надбавок постійного та тимчасового характеру, премій і матеріальної допомоги. Базовими складовими заробітної плати державного службовця в Україні є посадовий оклад і надбавки за вислугу років та ранг державного службовця. Решта – премії та надбавки, які номінально залежать від умов, складності та результатів роботи. Також державні службовці мають право на два види матеріальної допомоги – “на оздоровлення” на час щорічної відпустки та на вирішення соціально-побутових питань. Рішення щодо виплати премій, надбавок чи допомоги є суб’єктивними і призначаються безпосереднім керівником.

Низка додаткових стимулюючих виплат і премій залишає керівникам простір для вибіркового стимулювання персоналу через премії, обсяги таких виплат залежать від розмірів економії фонду оплати праці конкретної установи та впливовості керівника у межах організації.

Державна служба входить в топ-3 сфер на ринку праці за кількістю розміщених вакансій. Конкуренція за ці посади незначна – середня кількість претендентів на одну вакансію склала 3,5 осіб. Для порівняння, у юридичній сфері приватного сектору – 7,5 осіб на місце.

Залишити коментар