Кадрові конкурси закінчуються безрезультатно через Номінаційний комітет

четвер, 18 Лютий 2016, 14:50
0
заступник керівника робочої групи з питань приватизації держпідприємств Мінагропроду

Череда кадрових конкурсів по стратегічних підприємствах, яка тільки що пройшла перед Новим роком в Мінагро, знову виявилася безрезультатною. Номінаційний комітет Кабміну не розглядатиме фіналістів – претендентів на пост керівника “Укрспирту” у зв’язку з новим порядком проведення конкурсів та передачею їх під крило Мінекономіки. По суті, залишається все те ж саме: конкурсна комісія вибирає фіналістів, з яких потім, у свою чергу, повинен вибирати Номінаційний комітет Кабміну. Тільки формувати комісію буде не Міністерство агрополітики – керуючий орган, а Міністерство економіки.

Теоретичне обґрунтування такого рішення – сконцентрувати управління всіма стратегічними держпідприємствами в одному органі, найбільш професійному. На практиці це реалізується через створення холдингової компанії, яка керуватиме найбільшими державними компаніями, раду директорів якої укомплектують навченим досвідом іноземцями. Відповідає за це Міністерство економіки, тому передача йому і кадрового процесу за призначенням директорів держпідприємств виглядає цілком логічною.

Гладко було на папері, але забули про вітчизняні реалії: холдингова компанія все ще створюється і кінця цьому не видно. І не дивно: непросто схрестити коня і “трепетную лань” – управляти великими різноплановими і різногалузевих підприємствами одночасно!

Тим часом і кадрові конкурси закінчуються безрезультатно, причому не спрацьовує саме вища ланка – Номінаційний комітет. Він може не вибрати кандидата, не знайшовши гідного, як уже двічі було з “Укрспиртом”. Він може вибрати кандидата, але потім його рішення все ніяк не підпише прем’єр, як досі з ДПЗКУ. Або, нововведення в цьому році, – комітет просто не буде збиратися, бо порядок проведення конкурсів змінився. У будь-якому випадку результат один – найбільші держкомпанії знову без повноважних керівників.

І важливе доповнення: вся ця метушня все ніяк не дає почати процес приватизації. А значить державний сектор економіки продовжить генерувати збитки і служити живильним середовищем для корупції і злодійства.

Залишити коментар