Конкурси в Наглядову раду “Нафтогазу” скасували

Артур Корсунь
понеділок, 20 Листопад 2017, 11:35
0
До призначання членів Наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Володимир Демчишин на платній основі виконуватиме функції представника держави / radiosvoboda.org

Незалежних членів Наглядової ради НАК “Нафтогаз України” не обиратимуть на конкурсах, а призначатимуть. Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів.

Пропозиції щодо кандидатів на посади у наглядовій раді – як незалежних членів, так і представників держави – готуватиме Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Затверджуватимуть кандидатури члени уряду.

До жовтня 2017 року Наглядова ради НАК “Нафтогаз України” складалася з незалежного директора Чарльза Проктора, незалежних членів Пола Ворвіка і Маркуса Річардса та Володимира Демчишина як представник держави. Юлія Ковалів, яка теж представляла в наглядовій раді державу, залишила посаду голови у квітні 2017 року.

За статутом “Нафтогазу”, наглядова рада складається з семи членів, четверо з яких мають відповідати критеріям незалежності, а троє – призначаються державою. Фактично ж важелі призначення аж шістьох членів наглядової ради зараз перебувають у руках урядовців. Володимира Демчишина не мінятимуть.

На думку першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, двох представників держави і чотирьох незалежних членів можуть призначити у найближчі місяці.

“Ураховуючи новорічні свята, які у іноземців починаються в грудні, а у нас тривають до січня, давати гарантії складно. Хотілося б вірити, що до кінця року це питання буде закрито. Адже це створює не тільки загальну недовіру і складності. Навіть з технічної точки зору “Нафтогазу” складно функціонувати. В результаті, за наглядову раду має приймати рішення орган управління, в даному випадку – Кабінет Міністрів”, – пояснив Нефьодов.

Посади у  Наглядовій раді НАК “Нафтогаз України” є високооплачуваними. За умовами контракту, член наглядової ради має опікуватися справами підприємства щонайменше 90 днів на рік. Відомо, що за роботу у травні-грудні 2016 року незалежні члени отримували по 4,16 млн грн щомісяця. Володимир Демчишин за весь 2016 рік заробив на посаді представника держави 3,196 млн грн. Загалом його 4-річний контракт передбачає винагороду в розмірі 645 тис. доларів (близько 17 млн грн.)

Як писали “Кадри”, троє іноземців-незалежних членів Наглядової ради НАК “Нафтогаз України” склали повноваження через згортання реформ з боку українського уряду.

Залишити коментар

Гучні теми
Новини партнерів