Голова Держрезерву залишився на посаді з підозрою та доганою

Артур Корсунь
понеділок, 08 Жовтень 2018, 10:05
0
Голосіївський районний суд Києва 5 жовтня відпустив голову Державного агентства резерву Вадима Мосійчука під особисте зобов’язання

Співробітник прокуратури Києва провели обшук у помешканні голови Державного агентства резерву України Вадима Мосійчука. Його підозрюють у нанесенні державі збитків через незаконну зміну місця зберігання зерна.

За версією прокуратури, 2017 року Вадим Мосійчук розпорядився перемістити зерно із Харківської області у Черкаську через загрозу втрати врожаю.

“Збитки від такого наказу чиновника перевищили 6 мільйонів гривень”, – зазначив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Проти Мосійчука відкрито кримінальне провадження за статтею “службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки” Кримінального кодексу України. Максимально можливе покарання – п’ять років в’язниці.

Раніше Комісія з питань вищого корпусу державної служби відкрила дисциплінарне провадження щодо голови Держрезерву за його візит у Литву 23-25 ​​травня. Напередодні поїздки Вадим Мосійчук просив першого віце-прем’єр-міністр Степана Кубіва про  дозвіл на це відрядження, щоби провести консультації та переговори з щодо створення держрезерву нафти в Україні. Проте продання Кубів не погодив. Загалом початку 2017 року Мосійчук 9 разів перебував у відрядженнях, зокрема в Австрії, Словаччині, Сербії та Китаї, і щоразу – без дозволу керівника Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

На посаду голови Державного агентства резерву Вадима Мосійчука призначили в липні 2015 року. На початку жовтня 2018 року Кабінет Міністрів оголосив йому догану – за допущення дисциплінарного проступку (перевищення службових повноважень).

Попри оголошені догани та підозру, Вадим Мосійчук залишається на посаді. Голосіївський районний суд Києва 5 жовтня відпустив його під особисте зобов’язання. До 3 грудня 2018 року голова Держрезерву мусить утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні, прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора або суду, повідомляти про зміну місця проживання та здати документи для виїзду за кордон.

Залишити коментар

Матеріали по темі
Дипломний захист Олексія Кудрявцева
четвер, 29 Листопад 2018, 04:24
Кутовий нарешті дочекався відставки
четвер, 22 Листопад 2018, 08:07