Для зайняття управлінських посад керівного досвіду не треба?

Денис Іванов
четвер, 19 Листопад 2020, 08:13
0

У Верховну Раду внесли законопроєкт №4361, яким пропонується доповнити Закон “Про державну службу” положенням, відповідно до якого для зайняття посади державної служби категорій А, Б чи В можна й не мати керівного досвіду. Достатньо лише досвіду заняття адвокатською або нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).

Такі пропозиції ініціює група народних депутатів України:  Фріс І.П., Маслов Д.В., Любота Д.В., Стефанчук М.О., Прощук Е.П., Третьякова Г.М., Батенко Т.І., Касай К.І., Крейденко В.В., Савчук О.В., Корнієнко О.С., Кінзбурська В.О., Яременко Б.В., Андрійович З.М., Вельможний С.А., Матусевич О.Б., Санченко О.В., Камельчук Ю.О., Кузнєцов О.О., Білозір Л.М., Аліксійчук О.В., Кицак Б.В., Бондаренко О.В., Рубльов В.В., Ватрас В.А., Здебський Ю.В. та Микиша Д.С.

Досі вважалося, що наявність керівного досвіду у кандидата на посаду державної служби категорії А є важливою з точки зору наявності управлінських навиків. Водночас такий критерій відбору також є дуже загальним і не виключає наявності інших професійних кваліфікацій.

Зрештою, можливість заміни управлінського досвіду, як це запропоновано в законопроєкті,  на лише наявність трирічного досвіду заняття адвокатською або нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих (для категорії А)  не є рівноцінною. Адже бути хорошим адвокатом не означає бути хорошим менеджером державного органу з персоналом понад 1000 осіб.

Однак, за можливості підтвердження управлінського досвіду понад 3 роки, представник будь-якої професії за результатом конкурсу може зайняти посаду державної служби категорії А.

Залишити коментар