Під час карантину державних службовців добиратимуть за тимчасовою процедурою

Денис Іванов
вівторок, 19 Травень 2020, 08:20
0

На період дії карантину та 30 днів після його завершення в Україні діятиме тимчасова процедура добору на посади державної служби шляхом укладання строкового контракту.

Норми Закону України «Про державну службу» в частині конкурсного добору на посади державної служби призупинені 17 квітня 2020 року, відколи набув чинності Закон України “Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Натомість постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №290 затверджено Порядок призначення на посади державної служби на період дії карантину.

“Добір і строкове призначення осіб на вакантні посади державної служби мають здійснюватися у виняткових випадках, пов’язаних з гострою необхідністю забезпечення функціонування державного органу на період дії карантину”, – зазначив Володимир Купрій, в.о. голови Національного агентства України з питань державної служби.

Процедура добору на посади державної служби шляхом укладання строкового контракту відрізняється від звичайного конкурсного відбору. У ній відсутні класичні етапи оцінювання професійних компететностей кандидатів (лідерство, стратегічне бачення, управління змінами тощо), не проводяться тестування і не виконуються ситуативні завдання.

У той же час збережено елемент співбесіди з претендентом, який хоче обійняти посаду на умовах строкового контракту. Також залишається чинною вимога про проходження претендентом на посаду державної служби у разі необхідності спеціальної перевірки відповідно до законодавства щодо запобігання корупції.

Як виглядає алгоритм призначення?

 Відповідне оголошення про добір шляхом укладання контракту розміщується на Єдиному порталі вакансій державної служби (career.gov.ua)

  1. Від 3 до 7 календарних днів надається можливість бажаючим подати необхідний пакет документів через Єдиний портал вакансій державної служби:
  • заяву;
  • резюме;
  • заяву, в якій повідомляється, що до особи не застосовуються заборони, визначені законом “Про очищення влади”;
  • посилання на заповнену декларацію (для посад категорії «А»);
  • документ, який підтверджує рівень володіння іноземною мовою ( для посад категорії «А»).
  1. Протягом 3-х днів з дня надходження таких документів служба управління персоналом того державного органу, де оголошено конкурс, перевіряє відповідність поданих документів технічним вимогам, а також перевіряє: чи відповідає кандидат ключовим загальним вимогам до претендентів на зайняття посади (освіта, досвід роботи тощо).
  2. Уповноважена суб’єктом призначення або керівником державної служби державного органу особа проводить співбесіду з кандидатами, які подались на конкурс і чиї документи відповідають зазначеним вимогам. За результатами співбесіди уповноважена особа готує обґрунтоване подання та вносить його суб’єкту призначення або керівнику державної служби в державному органі.
  3. За результатами прийнятого рішення суб’єктом призначення або керівником державної служби в державному органі з визначеною за результатами співбесіди особою укладається строковий контракт, який діє до моменту оголошення переможця конкурсу. А такий конкурс має бути обов’язково оголошений на цю ж саму посаду після дня завершення дії карантину впродовж двох місяців.

Які істотні  умови такого контракту?

По-перше, державний службовець, який працює на умовах строкового контракту, виконує завдання, які йому визначаються на кожен місяць, та ключові показники результативності виконання таких завдань.

По-друге, контракт триває до дня визначення переможця «класичного» конкурсу на посаду, яку зараз обіймає такий державний службовець. Такий конкурс обов’язково має бути оголошений і проведений впродовж двох місяців з дня завершення карантину.

Коли буде повернуто конкурсну процедуру?

Відбір кандидатів на посади державної служби за повноцінною конкурсною процедурою відновиться по закінченні карантину та 30 днів після дати закінчення карантину. Кандидати, що обіймали посади державної служби за строковим договором матимуть право взяти участь у конкурсі, що буде оголошено на відповідну посаду, проте це не даватиме йому переваги у порівнянні з іншими учасниками конкурсу.

Залишити коментар