Правознавець Василенко став аудитором НАБУ

Артур Корсунь
понеділок, 11 Червень 2018, 04:33
0

Верховна Рада обрала аудитора Національного антикорупційного бюро України. Членом комісії з оцінки ефективності діяльності НАБУ від парламенту став правознавець Володимир Василенко.

На посаду аудитора претендували два кандидати, яких рекомендував парламентський комітет з питань запобігання та протидії корупції: американський правозахисник, партнер компанії Baker & McKenzie Томас Файєрстоун і правознавець-міжнародник Володимир Василенко. За Василенка в рейтинговому голосуванні проголосували 276 депутатів, за Файєрстоуна – 208.

Василенкові 81 рік. Юридичний факультет Київського державного університету ім. Т. Шевченка закінчив 1959 року. Доктор юридичних наук. Заслужений юрист України. Працював науковим консультантом Міністерства закордонних справ України з правових питань. Навесні 1990-го підготував перший проект Декларації про державний суверенітет України, як консультант Верховної Ради брав участь у виробленні остаточного варіанту Декларації. Був послом у країнах Бенілюкс, у Великій Британії і за сумісництвом в Ірландії, представником України при Європейському Союзі та НАТО та в Раді ООН з прав людини.  У 2001 році обраний Генеральною Асамблеєю ООН до Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії, де працював суддею до січня 2005 року.

Як писали “Кадри”, відбір аудитора НАБУ від Верховної Ради відбір депутати проводили з 21 березня 2017 року. Від Кабінету Міністрів у комісію зовнішнього контролю наприкінці травня 2017 року обраний Михайло Буроменський, професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського університету ім. Тараса Шевченка. Третього представника має назвати президент Петро Порошенко.

Залишити коментар